Atrakcje w okolicy

 Na terenie gminy znajdują się cztery atrakcyjne jeziora. Choczewskie wody o pierwszej klasie czystości, gdzie można skakać do wody prosto z pomostu. Uroczo położone wśród lasów. Jezioro Kopalińskie słynie z bogactwa ryb. Wręcz jest idealne dla wędkarzy. Przy jeziorze Sarbskim znajduje się szkoła windsurfingu Habenda i jezioro Żarnowieckie na którym można popłynąć kajakiem.

Atrakcją numer jeden, jest oczywiście przepiękna, spokojna Plaża w Stilo. Droga do plaży wynosi około od 15 do 20 minut i prowadzi ona przez las. Jest również trasa rowerowa lub można skorzystać z bryczki. Plaza jest szeroka z delikatnym jasnym piaskiem i mało turystyczna. Nie znajdziemy na niej budek z zabawkami i kebabem. W Stilo można naprawdę odpocząć! Powiadają, że to ostatnia bezludna i dzika plaża nad polskim bałtykiem.

Latarnia Morska – Stilo – Wieża latarni położona jest na wierzchołku wydmy z cudownym widokiem
na morze, odległej około 1000 m od morza. Przy latarni przywita was prawdziwy latarnik. Na pierwszym
piętrze znajdziecie Państwo wystawę malarską. Nocą można zauważyć światło latarni w Rozewiu.

Gastronomia – w samym Sasinie są trzy Restauracje gdzie można zjeść pyszny domowy obiad. Czwarta restauracja to Ewa Zaprasza – to według niektórych rankingów najlepsza w kraju restauracja serwująca polską kuchnię.

Trasy rowerowe i kajakowe – Jest u nas dużo tras które się świetnie nadają na wspólną wycieczkę. Wokół jeziora w Sarbsku biegnie malownicza trasa rowerowa o długości 31 km. Ponadto przez jezioro przepływa rzeka Chełst, która wpada do pobliskiej rzeki Łeby. Dzięki czemu tworzy się ciekawa trasa kajakowa. Na jeziorze Żarnowieckim tez można popłynąć kajakami lub skorzystać z spływu rzeką Piaśnica do morza. Czeka was super przygoda!

Jazda konna – Trasy konne – W stajni Folwarku Jackowo oferuje nasza koleżanka Nicole, nie tylko w
sezonie letnim nauka jazdy konnej i wycieczki w terenie oraz w samym Sasinie przejażdżki bryczką.

Strusia Farma w Kniewie (28km) – super miejsce na rodzinna wycieczkę. Na farmie są wydmuszki, strusie mięso, a także wielkie strusie jajo z którego można zrobić wielką jajecznice dla całej rodziny.

Park Rozrywki Seapark Sarbsk – 4 km od nas znajduje się największe fokarium w Polsce na 5 ha z 4 gatunkami zwierząt morskich. Pokazy z uchatkami kalifornijskimi na światowym poziomie.

Rodzinny Park Dinozaurów, Park Linowy, Paintball, Skutery Wodne i Jazda Bananem na morzu. W Łebie (15km) jest pełno atrakcji dla rodzin z dziećmi, dla aktywnych. Na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Spacery przy pięknym porcie i możliwość kupienia świeżej rybki prosto z kutra lub możliwość skorzystania z rejsu statkiem wikingów sprawiają, że to miejsce jest dla każdego.

Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness – tylko 5 km od nas znajduje się niezwykły stuletni, 5-cio gwiazdkowy butikowy hotel gdzie można zjeść pyszną romantyczną kolacje, skorzystać z Day-spa lub zwiedzić Stadninę Koni, gdzie dwa razy w roku odbywają się światowe zawody jeździeckie – Baltica-Tour.

Wydmy ruchome – Jedne wydmy znajdują się w rezerwacie przyrody Mierzeja Sarbska 2.5 km od nas a
drugie w Słowińskim Parku Narodowym w Łebie, który został utworzony dla zachowania w niezmienionym
pięknie systemu jezior przymorskich.

W Kaszubskim Parku Miniatur poczujesz się jak Guliwer wśród liliputów. Po wejściu do Parku czeka na nas podróż dookoła świata. Wspaniała wyprawa, którą można połączyć z oddalonym o 20 km Edukacyjnym Zoo  Egzotyczne Kaszuby i Papugarnie, gdzie spotkamy i poznamy z bliska egzotyczne zwierzęta z całego świata. Przewodnik pozwoli Ci dotknąć, a nawet zrobić sobie wspólne zdjęcie ze zwierzętami.

Szkoła Windsurfingu Habenda w Sarbsku – w wielu miejscach poziom wody ma tylko jeden metr. Ta niewielka głębokość i duża powierzchnia jeziora sprawia , że jest to doskonałe miejsce do nauki windsurfingu. Jest tez możliwość wypożyczania sprzętu wodnego.

Labirynt w polu Kukurydzy – w Swarzewie powstał ogromny 3 hektarowy park rodzinny z labiryntem o wysokości przekraczającej 3 m. Dodatkowymi atrakcjami tam są rzeczy takie jak UFO czy Monster Trucki.